خانه / دانلود رایگان / احمد یاونگی / بهترین یا برترین کدام یک؟!

بهترین یا برترین کدام یک؟!

آموزش عادات و باورها
سایت سبک برتر

دوستان و همراهان وب سایت سبک برتر

درود بر شما

چندی پیش برای چند گروه در چند شهر مختلف جلسه ای را برگزار کردم. در این جلسه ها سوال و موضوع مهمی را برای حضار مطرح کردم هرچند جواب دوستان حاضر در جلسه برایم از پیش معلوم بود. همین امر من را وادار کرد در جلسه‌ای که ۵ بار و برای بیشتر از ۱۰۰ نفر اجرا شد را با شما درمیان بگذارم تا کمکی به شما باشد برای رشد و اتقاء خودتان و کسب و کارتان.

در کار آیا باید بهترین بود یا برترین؟
بهترین یا برترین کدام یک انتخاب شماست؟

بهترین یا برترین کدام یک انتخاب شماست؟!

افرادی که در جلسه حضور حاضر بودند قبل از بیان مطالب بیشتر برتر بودن را ترجیح می دادند و وقتی از آنان می پرسیدم میخواهید برترین باشید یا بهترین؟

می گفتند برترین؟

می پرسیدم چرا؟ می گفتند برای کسب موفقیت بیشتر لازم است از سایر رقبا برتر باشیم و اگر برتر باشیم بهتر هم هستیم.

بنابراین نکاتی کوتاه را خدمت شما عرض می‌ کنم.

  1. فرق بین برترین با بهترین چیست؟

غالب افراد جامعه برای پیگیری امور مربوط به کسب و کارشان؛ خانوادشان، جامعه و … می خواهند برتر از همه باشند و مهم است دیگران در سطوحی پایین تر از آنان باشند با این وجود کم هستند افرادی که به راستی از دیگران برترند.

هر شخصی قصد برتر بودن را دارد مجبور است در هر جنبه‌ای از زندگیش فرقی ندارد چه باشد رقابت سختی را با دیگران که از این به بعد باید آنان را رقبا بنامیم داشته باشد. وقتی این رقابت خودش را در سطح اهداف و برنامه‌های شما نشان دهد بین شما و دیگران استکاک به وجود می آید و برای گذشتن از سد رقبا و اکتساب شانس بیشتر برای به دست آوردن نتایج بهتر مجبور هستید وقت و انرژی بیشتری را صرف کنید و این پایان ماجرا نیست بلکه گاهی این رقابت منجر به زد و خرد و آشوب می شود و شاید مجبور باشید بهای گزافی برای این رقابت بپردازید و در جنبه دیگران افرادی هستند که دقیقاً همان نیت شما را دارند و می خواهند کمر شما را در این بازی بشکنند و خاکتان کنند.

بنابراین از دو سوی شما تحت فشار و استرس فراوان هستید

  1. زمین بزنید.
  2. زمینتان نزنند.

پس هوشیاری زیادی می خواهد و به قول بازاریهای قدیمی حواس جفت می خواهد. پس حاصلی که از خرمن برترین میخواهید به دست بیاورید یک رقابت و زد و خرد است.

اما وقتی شما می‌خواهید در هر جنبه ای از زندگیتان بهترین باشید چه اتفاقی می افتد؟

گام اول شما از عرصه رقابت خارج می شوید به جای آن وارد عرصه ابتکار و خلاقیت می شوید دیگر لازم نیست به زمین زدن و زمین خودن فکر کنید و روی افراد مختلف اعمال نفوذ کنید بلکه همچون یک نسیم خنک هستید و از طراوت شما هر جا و زمانی لبریز می شود و مانعی پیش روی خود نمی بینید و از دایر برد هدف دیگران برای ضربه زدن به شما خارج می شوید و وارد یک بازی برنده/ برنده می شوید.

نه تنها به شما ضربه نمی زنند بلکه به شما کمک می کنند تا موفقیت بیشتری را ازان خود کنید چرا؟

چون با صعود شما دیگران هم منفعت بیشتری را به دست می آورند خاصیت بهترین بودن همین است بازی برنده برای همه در نتیجه موفقیت، پول و اعتبار بیشتر به ارمغان می آورد. در صورتی کسی بخواهد شما را درگیر رقابت کند مطمئن باشید قادر به این کار نخواهد شد چرا؟

چون شما مبتکر، خلاق و منعطف هستید و از هر سدی خواهید گذشت.

برترین بودن = رقابت و زد و خورد

بهترین بودن = خلاقیت و نوآوری

برای رشد در کار باید بهترین بود یا برترین؟
بهترین یا برترین کدام یک انتخاب شماست؟

اقیانوس قرمز، اقیانوس آبی؟

اقیانوس قرمز:

اگر بیاییم با هم دنیای کسب و کار را به یک اقیانوس تشبیه کنیم شامل ۲ بخش می شود. بخشی از این اقیانوس به دلیل رقابت بسیار نزدیک و گسترده خونین است و هر کسی به هر روشی که سراغ دارد سعی می کند زخمی را بر پیکره و جان رقبا وارد کند و پتاسیل و بازده دیگران را نابود کندتا خودش در چرخه رقابت باقی بماند و در اثر این زد و خورد شدید رنگ این اقیانوس قرمز است به دلیل خونهای زیادی که ریخته شده است.

لازم به بیان نیست با هدر رفتن هر نیروی فعالی در جامعه چه زیانهایی به کل مجموعه وارد خواهد شد.

اقیانوس آبی:

در این بخش از اقیانوس کسب و کار خبری از زد و خورد و رقابت سنگین نیست بلکه افرادی که در این بخش فعال هستند ۳ خصیصه مهم را برای موفقیت بیشتر پیگیری می کنند:

  1. خلاقیت
  2. ایجاد صرفه اقتصادی
  3. نوآوری

هر مشتری در هر گوشه ای از این جهان مایل است کالا و خدمات بهتر، ارزانتر و کارآمدتر را دریافت کند و افرادی که بتوانند این ۳ فاکتور مهم را در کسب و کارشان پیاده سازی کنند از چرخه رقابت خارج می شوند و بی رقیب خواهند شد و هر روز بیشتر از پیش رشد خواهند کرد.

سعی کنید همیشه در هر کاری چیزی بیشتر از توقع مشتری به او بدهید تا در هر لحظه و بی واسطه به شما وفادار باشد و به دیگران نیز محصول و خدماتتان را معرفی کند.

در آخر از شما دعوت می کنم در هر لحظه از دقایق زندگیتان برای بهتر شد دنیایی که در آن زندگی می کنید از اقیانوس قرمز فاصله بگیرید و وارد بخش دلپذیر اقیانوس زندگی شوید با استفاده از اصول خلاقیت، صرفه اقتصادی و نوآوری.

ارائه بهترین خدمت را باور خلل ناپذیر خود در همه زندگی کنید.

با آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما

احمد یاونگی

درباره‌ی احمد یاونگی

همچنین ببینید

خلاصه کتاب بازی برنده ها نوشته جری و استرهیکس

خلاصه کتاب بازی برنده ها

۳ مرحله از قانون جذب از نظر ذهنی، مرحله آفرینش مرحله ای ساده است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

از این که وب سایت سبک برتر را برای ارتقاء خودتان انتخاب کرده اید سپاسگزاریم! لذت ببرید!!! رد کردن