خانه / مقالات / قوانین موفقیت / ورود افکار منفی ممنوع !
راههای برای پیشگیری از افکار منفی
ورود افکار منفی ممنوع

ورود افکار منفی ممنوع !

آموزش عادات و باورها
سایت سبک برتر

دوستان و همراهان وب سایت سبک برتر

سلام و درود بر شما

خداوند را شاکریم فرصتی دوباره دست داد تا با یک مطلب دیگر همراه شما عزیزان باشیم. از حسن توجه شما سپاسگزاریم و توجه شما را به این مطالب مفید جلب می کنیم امیدواریم سعادت همراه و خصوصیت زندگی شما دوست عزیزم باشد.

پیشگیری از بروز افکار منفی
ورود افکار منفی ممنوع

چگونه کاری کنیم زندگی به خواسته های ما جواب مثبت بدهد؟

-زمانی که افکار مخرب و بیهوده را در ذهنتان محدود کنید و قادر باشید آن را کنترل کنید قادرید آینده مجهول خود را پیدا کنید و به میل خودتان آن را بسازید.

– وقتی لحظه اجابت آرزوی شما برسد هر آرزویی که داشته باشید ولو کوچک یا بزرگ قابل اجابت است چرا که همان طرح و نقشه آینده شما خواهد بود و از آن به بعد ارباب سرنوشت خویش هستید.

یعنی اینکه دنیا با همه مشکلات و گرفتاریهایش مطیع شما خواهد شد و می توانید به جای گرفتار شدن در دام ناخواسته هایتان آن زندگی رویایی که می خواهید را داشته باشید و زندگی در چنگ قدرت و نیروی تفکر شما باشد.

– رسیدن به موفقیت بدون پرداخت هزینه مناسب، امکان پذیر نیست. اگر شخصی به دنبال چیزی باشد، برای به دست آوردن آن از هیچ کوششی دریغ نمی کند و همه همت خود را به کار می گیرد تا سرانجام به آن دسترسی پیدا کند.

– اگر شخصی به صورت پیوسته و همیشگی در فکر چیزی باشد، آن آرزو و خواسته قلبی، خود به خود خودش را نشان می دهد.

– سماجت و پشتکار در هر کاری بسیار سودمند و پسندیده است چرا که خواسته قلبی باید به نیروی محرکه ی بسیار قوی برای حرکت و ادامه راهتان برای رسیدن و نیل به هدف باشد.

– از دلایل مهم شکست در کارها ترک هدف است. بسیاری از افراد با مواجهه با اولین مصائب و مشکلات که بر سر راه رسیدن به هدف به وجود می آید روحیه خود را از دست می دهند و دست از کار می کشند و به گوشه ی تنهایی خود پناه می برند.

در برابر نکات بالا می توان چرایی مهمی را مطرح کرد و پرسید چرا این اتفاقات روی می دهد؟

جوابش ساده است مغز انسان به گونه ای ساخته شده که به صورت طبیعی از رنج گریزان و تمایل به کسب لذت است. تمام اقدامهایی که افراد مختلف در رویارویی با موارد گوناگون از خود بروز می دهند دقیقاً برای رسیدن به لذت بیشتر و پرهیز و فرار از از رنج است.

توجه کنید ذهن انسان می تواند مانند یک اتوبوس یا قطار و یا هواپیما باشد که هدفها تا زمانی معیین وارد می شوند و در مقصد معینی پیاده خواهند شد چه بسا بسیاری از اهداف بدون آنکه به مقصد نهایی برسند مغز شما را ترک کنند چون مغز شما رسیدن به این اهداف را با حلقه های ربطی از خوشی و لذت پیوند نزده در نتیجه باعث عذاب است و در چنین حالتی رسیدن به هدف بسیار دور از انتظار است.

لذا برای ثبات و کسب استقامت لازم در راهتان باید حلقه های ربطی ذهنتان را نه به مشکلات بلکه به نتایج دلپذیری که در صورت رسیدن به هدف به آن خواهید رسید ربط دهید یعنی یک فرمول ۳ مرحله:

  1. تغییر
  2. ربط تغییر با شادی
  3. شرطی سازی مغز

به خودتان بگویید من این رنج را برای رسیدن به لذتی سپری می کنم که برایم دلپذیر است و من لایق استفاده و بهره مند شدن از این خوشی را دارم.

با این وجود افراد کمی تاب تحمل مشکلات و پشتکار لازم را در خود ایجاد می کنند چرا که افراد لازم است آگاهانه این ربط و ضبط های ذهنی را به وجود آورند و کنترل کنند اما جای تاسف است که شما به صورت غیر ارادی تسلیم مکانیزم خودکار مغزتان می شوید که می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید با این وجود به دلیل ناآگاهی از آن نیروی علیه خود استفاده می کنید و نتیجه نهایی لذت بخش را تداعی نمی سازید بلکه بر روی موارد ناگواری که در زمان حال با آن مواجه هستید متمرکزید.

پیشنهاد ویژه:

حالت خودکار ذهن را به حالت خاموش درآورید و آگاهانه بر روی اهدافتان متمرکز شوید و فقط افکار و باورهای همسو با آن را بپذیرید و مورد عمل قرار دهید.

 نکته:

با سماجت و چسپیدن به اهدافتان می توانید موقعیتهای مهمی را به دست آورید و به یاد داشته باشید قبل از رسیدن به موفقیت، همیشه شکستهای موقتی زیادی را تجربه خواهید کرد و بروز این موانع برایتان نباید هرگز به معنی ترک خواسته و آرزویتان باشد.

ناپلئون هیل: ” شکست دوست دارد که شخصی را آلت دست خود قرار داده و بازیش دهد درست در یک قدمی پیروزی، با حقه و نیرنگ فرد را می لغزاند و از گردونه خارج می کند.”

در روابط، مذاکره و درخواستهایتان گاهاً با جواب منفی های بی شماری روبرو می شوید. نکته مهم و با اهمیت این است که لزوماً جواب منفی به معنای رد خواسته شما نیست بلکه جواب منفی که شما با آن روبرو می شوید از سوی مخاطبتان طبق یک سری از شرایط است. در صورتی که شخصی دانا و نکته سنج باشید قادرید همان جواب منفی را با مهیا ساختن یک بستر مناسب که در ذهن افراد حلقه های ربطی نسبت به خوشی و لذت ایجاد می کند جواب مثبت بگیرید و شخص مورد نظر را با خواسته خود همراه کنید..

مخاطب شما یک انسان است و نقطه قوت و ضعف شما به همان اندازه نقطه قوت و ضعف اوست شما با گنجاندن یک یا چند خاصیت مطلوب در هدفتان، خواسته یتان، کالا و خدماتتان ناخودآگاه او را تحت تاثیر قرار دهید و با ارائه یک کیفیت مطلوب و عالی نامتان، خدمتتان را در ذهن او برای ابد به یادگار بگذارید

سخن آخر اینکه شهامت و ایستادگی بر سر آرمان و اهدافتان از شما شخصیتی ارجمند و قابل احترام می سازد کسی که ترسو و ترک کننده نیست و آرزوهایی خود را ارج می نهد و به آسانی آن را رها نمی کند و بر سر رسیدن آن معامله مساوی یا باخت انجام نمی دهد.

از همراهی صمیمانه شما سپاسگزاریم

ارادتمند شما

احمد یاونگی

درباره‌ی احمد یاونگی

همچنین ببینید

۴ شاه کلید برای موفقیت (۴)

دوستان و همراهان وب سایت سبک برتر سلام و درود بر شما از شما سپاسگزارم …

دیدگاهتان را بنویسید

از این که وب سایت سبک برتر را برای ارتقاء خودتان انتخاب کرده اید سپاسگزاریم! لذت ببرید!!! رد کردن